Yazar Tülay Sözeri’nin yeni kitabı çıktı: “BAB-I TÜL”

Yazar Tülay Sözeri’nin 3. Kitabı “Bab-ı Tül” Sokak Kitap Yayınlarından okuyucuyla buluştu. Yazarın 2012 yılında “Anahtarsız kapılar” 2014 yılında “Şehrivar” adında yayınlanan kitaplarında sonra 6 başlık altında deneme yazlarında oluşan Bab-ı Tül raflardaki yerini aldı.

Sözeri, kitap üzerinde 3 yıldır çalıştığını, kitapta insana dair ne varsa bulabileceğimizi, kendimizi bir aynaya bakarken bazen de bambaşka birini izler gibi hissedebileceğimizi; hepimizi hayatın çarkına alan ve unuttuğumuz benliğimizle yüzleşmemizi sağlayan yazıların bulunduğunu belirtiyor. Okurken kendinizden bir parça bulabilecek ve yüreğinizdekilere ortak olacaksınız diyor yazarımız.

Özgeçmiş

Yazarımız 31.08.1965 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve Orta okulu Ankara’da Liseyi ise Diyarbakır’da tamamladı. 1983-1987 yılları  arasında Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümünde okudu. Mezun olduktan sonra 25 yıl  ihracata yönelik devlet kurumlarında yönetici olarak çalıştı. 2012 yılında emekli olduktan sonra özel şirketlerde ihracat danışmanlığı olarak faaliyetlerini yürütmeye başladı.  

Ayrıca, 2004-2019 yılları arasında Gaziantep ve Ankara’da çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazdı. 2012 yılında “Anahtarsız kapılar” 2014 yılında “Şehrivar “ adında  iki kitabı yayımlandı. Bab-ı Tül adlı kitabı ise 2020 yılı Şubat ayında yayımlandı. Halen yoğun bir şekilde yazım hayatı devam etmektedir.

Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Arka Kapak Yazısı

” Etrafına bakmalısın, kulağına fısıldanan yalın gerçekliği duymalısın, aynadaki  yüzüne her bakışında kara kalem resimler gibi tamamlandığını hissetmelisin. Bu zaten sen de var olan bir yetenek. Yapman gereken sadece elindeki silgileri atıp, renkli boya kalemlerini kullanacağın duvarları bulmak.

 Nasıl ki her şey ilk adımla başlıyorsa, senin de yeniden doğuşun bu kalemlerle başlayacak, içindeki şarkının notaları ellerinden akacak ve sen gerçek senin kapılarını arayacaksın.

Durmak için vaktin çok az,  bugünden başla, keşfet kendini, sesini duy, dokunuşlarını hisset, nefesini yakala, sokul gecene ısıt karanlığını, yırt günah bohçalarını sahiplen geçmişini, kır zincirlerini kurtar sahipsizliğini, bağır boşluklarına işit anlatamadıklarını, sakla bildiğin tüm haritaları, kaybetme yollarını, uçur uçurabildiğin kadar tutuk ruhunu, saç saçabildiğin kadar tutuk kelimelerini”

Satış linkleri :

www.babil.com/bab-i-tul-kitabi-tulay-sozeri

www.pandora.com.tr/kitap/bab-i-tul/729160

www.kitabinabak.com/kitap bab-i-tul–tulay-sozeri–sokak–kbk–9786052874479

www.kitapsec.com/…/Babi-Tul-Tulay-Sozeri-Sokak-Kitaplari-Ya…

www.kitapsec.com/Tags/Babi-Tul.html

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*