Nesimi Argun yazdı: “Fragman”

Uyumak için saydığım koyunlardan birini feda ettim açlığıma, kalanlar kurbanın yasını tutma bahanesiyle etrafımda dönmeyi bıraktılar. Üzerine çok şey konuşabilir  ya da derin bir sessizliğe teslim olabiliriz.

Susmak üzerine bir çok teori üretildi tarihte, devam edeceği de benziyor. Buda uzun bir süre sessiz kalınca ruhsal bölünmeyi bir ağaç kovuğuna saklanarak keşfetmişti, Einstein  keman çalarak, Nietzsche dağa tırmanarak.. “peki biz ne olacağız? ” diye sormaya gerek var mı?

kendime tekrar ede ede bitiremediğim gerçekler ve hiç farkında olmadan yüzüme yerleşen mistik gülümseme. Zaman kavramını bir yana bırakırsak bulaşıkları henüz yıkamadım, ya siz?

az önce öksürdüm, aynaya bakamadım. bakabilene müthiş saygım var,tükürdükten sonra. güncel politik gelişmeleri bir yana bırakırsak (ki bu zor) Chaplin’in trajikomik dediği günlerden geçiyoruz,ama bunu başka bir zamanda (belki de hayatta) anlatırım. Zihnimizin büyük bir kısmı, başkaları için biriktirdiğimiz fikirler, duygular  ve istemler ile kaplanmıştır. Hatta o kadar ileriye gideriz ki bazen, nefes almak için kendimizi  feda ederiz.Mezarlıklarda çiçekler açmakta ve gün batmak üzeredir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*