Hanife Bayazıt yazdı:”Sevdiklerinizle alay eden insanlardan derhal uzaklaşın”

Sevdiklerinizle alay eden insanlardan derhal uzaklaşın.

Hiç kendini yormadan zafer nasıl kazanılabilir?

Hayatta herkesin klasik düşündüğü ve inandığı davranış biçimlerinden çıkıp kendince fikir edinmek neden zor?

Sürüde kara koyun olmak var kara koyunlar içinde beyaz olmakta! velhasıl güneşin altında kavrulmak var, aklını kullanıp gölgede durmakta.

Bir kitabı okuyup fikirlerini geliştirmek var, geliştirmeyip onu rafa kaldırmak da.

İnsanlar hakkınızda yanlış bir fikre kapıldıysa onu o fikrin tersine inandırmak zordur. Eğer hakkınızda yanlış fikir üretildiyse, ve siz bundan rahatsızlık duyuyorsanız, kolayı seçip sinirleneceğinize, öne sürülen kişiliginize hitap etmeyen yakıştırmaları kabul etmeyin.

Öfkeniz geçmesi için kızıp bağırarak öfke enerjinizin boşa tüketmeyin. Olduğunuz yerde dinesiye kadar fikir üretmeye kullanın o gücü. Hayat akışınıza travma bırakacaksa kesinlikle rafa kaldırmayın.

İntikam duyguları ile içinizi karartmak yerine, kişiliğinizi geliştirmek adına, intikam hissinin gücünü fırsat olarak değerlendirin. Ve bu gücü başarınıza kullanın. Çünkü başarılı bir hayat sürdürmek, düşmanlara en büyük intikamdır.

Hakkınızda yanlış fikir üretmiş kişi, sizi rafa kaldırmış ise ona gerçek kişiliğinizi anlatma çabalarına girmeyin. Olgunca hareket edin. Değerlendirin kişiliğinizi geliştirin. Sözle inandırmak yerine susun, lakin hareketlerinizle ispat edin, eğer bu “düzelme” yolda kendinizi eğitirseniz hedef belirler ve ulaşırsanız hiç yorulmadan hem zaferi hem kişisel gelişimde eğitilmiş olarak kazanırsınız.

Hiç bir şey boşa yaşanmadığı gibi her kötü olasılık mutlaka ve mutlaka bizim için bir hayır olduğuna inanmak gerek, hem duruşumuzda sağlamlık, hem kişiliğimizin gelişmesinde çok ilerleme kaydederiz.

Geçmişte kişiliğimizin zedelenmesine isabet eden sömürgeleri tek tek artıya çevirmek için rafa kaldırılmış sitemleri, o raftan alıp en kötü ihtimalleri kişisel eğitimine katkı olma suretiyle yeniden ele alın.

Kişiliğini geliştirmek adına gözden geçirip düzenlemektir en güzeli.

Ondan sonra yüreğe dokunmuş negatif etkenleri iyi yöne yönlendirmenin ustası olursunuz.

İçimizdeki öfke intikam ve hırs duygularının enerjisini, kişisel eğitimimiz için kullanmak çok hoş oluyor.

En güzel davranış biçimi ahlak güzelliği,
bu yolda sağlamlanmış olur. Kavgasız, kurşunsuz, kansız ve üstüne üstelik hiç kimsenin kaybı olmadan zafer kazanmak bu yolda elde edilir.

Saygilar   Hanife Bayazit
Praxismanagerin- Produktberaterin
Überlingerstr. 10
88630 Pfullendorf
Tel.: 07552 935 72 48
Fax: +49 3222 1092200
Mobil: 01520 34 00 742
Internet: www.dhmed.de
Email: bayazit_hanife@gmx.de

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*